organizacja imprez
urodziny dla dzieci
oferta edukacyjna
dla przedszkoli i szkół podstawowych

Hopsasa na Facebooku
Urodziny dla dzieci

Hopsasa zaprasza dzieci na imprezy okolicznościowe. Pomożemy zorganizować przyjęcie urodzinowe lub inną uroczystość dla dzieci. Proponujemy ciekawe gry i zabawy, warsztaty plastyczne i inne atrakcje.

Promocja urodzinowa w Hopsasa

Urodzinki tematyczne z animacjami już od 390 zł!
Oferta dotyczy urodzinek organizowanych w tygodniu (poniedziałek - czwartek) dla grupy do 10 osób (wliczając solenizanta). Czas trwania imprezy 2 godz., w tym 1,5 godz. animacji. W cenie: nasza zastawa stołowa, przystrojenie sali balonami i 15% zniżki na tort w Piekarni Wanda.
Oferta promocyjna obejmuje urodziny w pięciu wersjach tematycznych: urodziny podróżnika/podróżniczki, po przygodę do lasu, lot w kosmos, na bezludnej wyspie, bal maskowy księżniczki/księcia.
W cenę nie jest wliczony poczęstunek. Jeśli liczba zaproszonych gości jest większa niż 10 osób, koszt zwiększa się o 60 zł (drugi animator).
Na miejscu do dyspozycji klientów jest zaplecze kuchenne. Można skorzystać z naszego czajnika i filiżanek, żeby przygotować kawę lub herbatę dla rodziców.

Urodziny podróżnika/podróżniczki

Podróżujemy po kontynentach, na każdy zabieramy walizkę zabawek i świetnie się bawimy, dowiadując się, jakie zwierzęta je zamieszkują, co się tam jada, jaka jest pogoda... - wszystko w formie zabawy, również przy muzyce.

Po przygodę do lasu

Wyruszamy na wyprawę (w wyobraźni) odwiedzić las i jego mieszkańców. Będziemy poznawać leśne zwierzęta i ich zwyczaje; dzieci mają do dyspozycji maski, a zabawy inspirowane są wiedzą o lesie.

Lot w kosmos

Dla wszystkich tych, którzy lubią patrzeć w niebo i marzyć o dalekiej wyprawie do gwiazd. W formie zabawy robimy "test na kosmonautę", wsiadamy do rakiety i startujemy :) Kto wie, może na którymś z ciał niebieskich spotkamy ufoludki?

Na bezludnej wyspie

Na takiej wyspie z pewnością można znaleźć skarb. Nie jest to jednak proste zadanie, trzeba będzie dobrze poszukać. Przyda nam się mapa i wielki zapas dobrego humoru. Będziemy pokonywać przeszkody, ćwiczyć spostrzegawczość i rozwiązywać zagadki. Na pewno nam się uda!


Bal maskowy u księżniczki/królewicza

Wspaniale byłoby choć raz zajrzeć na bal prosto z baśni! Zwykłe przedmioty ożywają, pojawiają się tajemniczy goście, nie może zabraknąć dworskich tańców i lekcji dobrych manier (z przymrużeniem oka).

Urodziny z warsztatami

Urodzinową zabawę możemy oprzeć na jednym z wielu scenariuszy z naszej oferty edukacyjnej. Proponujemy wspólne pieczenie chleba, lepienie z masy solnej i warsztaty sezonowe, np. byśkichiński Nowy Rok, robienie mydełek glicerynowych i pralinek.

Indiańskie urodziny

Przedstawiamy urodziny dla miłośników przygody: dla dziewcząt i chłopców w różnym wieku. Podczas imprezy losujemy indiańskie imiona, robimy pióropusze, stawiamy tipi i bawimy się w wiele indiańskich zabaw. Polecamy szczególnie tym dzieciom, które lubią ruch i zabawy na świeżym powietrzu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć indiańskich na naszej stronie na Facebooku Hopsasa na Facebooku.

Na tropach łowców reniferów

Wiecie, że niedaleko Hopsasa - w Świdrach Wielkich i na Górkach - odkryto ślady tzw. kultury świderskiej? Jej przedstawiciele polowali na renifery, wędrowali za nimi, nie budowali domów, mieszkali w szałasach... Posługiwali się narzędziami krzemiennymi. Macie ochotę ruszyć ich śladem? Zapraszamy na niezapomnianą grę terenową inspirowaną życiem codziennym łowców reniferów!

Kolorowe godziny

To propozycje dla dzieci, które mają zacięcie artystyczne. Warsztaty prowadzi Kamila Guzal-Pośrednik, absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Uprawia malarstwo, grafikę, batik i ilustrację.

Batik - obrazy woskiem malowane

Warsztaty dla dzieci w wieku 8 lat i starszych.

Batik to stara, wywodząca się z Indonezji sztuka zdobienia tkanin, którą wykorzystać można do stworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Na bawełnianej tkaninie maluje się gorącym woskiem wzory, a następnie farbuje się materiał - pokryte woskiem miejsca nie przyjmują farby. Czynności te powtarza się aż do uzyskania pożądanego efektu, zaczynając od barwienia na najjaśniejsze kolory. Podczas warsztatów proponujemy wykonanie techniką batiku zakładek do książek, obrazków lub ramek. Dzieci otrzymują wszystkie potrzebne materiały, a wykonane prace mogą, oczywiście, zabrać do domu.
Zainteresowanych tą propozycję zapraszamy również na stronę batik, gdzie można obejrzeć zdjęcia ze zorganizowanych przez nas i poprowadzonych przez Kamilę Guzal-Pośrednik warsztatów.
Na zdjęciu: Fioletowa woda - batik Kamili Guzal-Pośrednik.

Millefiori - ogród tysiąca kwiatów

Warsztaty z biżuterii z pewnością przypadną do gustu zwłaszcza dziewczętom, ale zapraszamy również chłopców. Umiejętności, które dzieci nabędą w czasie zajęć, przydadzą się z pewnością nie tylko do wykonania różnego rodzaju paciorków, wisiorków, broszek czy kolczyków. Podczas warsztatów pokażemy jak z modeliny wykonać ozdoby przypominające słynne millefiori - piękne wyroby ze szkła pochodzące z Wenecji. Łącząc ze sobą różnokolorowe kawałki masy, przygotujemy wałeczki, które potniemy na plasterki i wykorzystamy do stworzenia ozdób. Z modelinowych millefiori wykonamy biżuterię lub inne ozdoby - zależnie od pomysłów uczestników warsztatów. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, a wykonane prace dzieci zabierają do domu. Warsztaty prowadzi artystka Kamila Guzal-Pośrednik.

Kreską i linią - linoryt

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 10 lat i starszych.

Podczas zajęć dzieci poznają jedną z technik graficznych - linoryt. W czasie warsztatów wykonamy obrazki, posługując się tą techniką. W płytce linoleum dzieci wyżłobią rysunki, które następnie pokryją farbą i odbiją na papierze. Zapewniamy potrzebne podczas warsztatów materiały. Dzieci zabierają wykonane przez siebie prace do domu.
Na zdjęciu Smok - linoryt prowadzącej zajęcia Kamili Guzal-Pośrednik, zainspirowany tematyką naszych warsztatów Chiński Nowy Rok.

Mamy jeszcze wiele innych pomysłów na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły zgłębiać mniej lub bardziej znane techniki i rozwijać swoje zdolności manualne. Proponujemy rysunek, akwarelę, pastele, tusz, origami i wiele innych warsztatów. Zapewniamy opiekę fachowca - zajęcia prowadzić będzie artystka Kamila Guzal-Pośrednik.

Fizyka na urodziny

Proponujemy warsztaty z ciekawymi doświadczeniami fizycznymi. Doświadczenia dobieramy do wieku dzieci, dlatego mogą być interesujące zarówno dla maluchów, jak i dla dwunastolatków. Zajęcia prowadzi magister Beata Olszewska-Rybka, absolwentka Wydziału Fizyki (kierunek Nauczycielskie Kolegium Fizyki), pedagog, terapeuta i nauczyciel fizyki w józefowskim gimnazjum.

Przez różowe okulary czyli barwny świat optyki

Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieci będą mogły dowiedzieć się czegoś na temat natury światła. Proponujemy doświadczenia z siatką dyfrakcyjną, dzięki której zobaczymy, z jak wielu kolorów składa się wiązka białego światła.
Pobawimy się również kulą plazmową, która pozwoli nam z bliska przyjrzeć się wyładowaniom elektrycznym. Będziemy poznawać kolory wierszem i zmysłami.

Na zdjęciu kula plazmowa (autor: Diliff, źródło: Wikimedia Commons).

Kolory w wazonie. Czy to możliwe?

To warsztaty, na których zapoznamy się nieco z hydrostatyką, zajmującą się badaniem cieczy w stanie spoczynku. Pobawimy się, wykonując proste doświadczenia wprowadzające w tematykę gęstości i pływania ciał.
Dzieci dowiedzą się, dlaczego ciała pływają. W zdobywaniu wiedzy pomogą nam nurek Kartezjusza i termometr Galileusza. Proponujemy również zabawę bańkami - spróbujemy zrobić bańki o nietypowych kształtach.
(Autor zdjęcia: Roger McLassus, źródło: Wikimedia Commons)Dynamika na wesoło

Zabawa znanymi i mniej znanymi zabawkami fizycznymi, dzięki którym poznamy niektóre zagadnienia dynamiki, opisującej ruch ciał pod wpływem działających na nie sił. Dlaczego wańka-wstańka zawsze się podnosi? Czemu kamień celtycki nie zawsze chce się obrócić, a ludzik nie schodzi po drabinie, chociaż powinien? Podczas zabawy postaramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

Czy można przyciągać papier?

Te zajęcia będą wspaniałą okazją, żeby poznać niektóre zagadnienia związane z elektrostatyką, czyli dziedziną fizyki zajmującą się oddziaływaniami pomiędzy nieruchomymi ładunkami elektrycznymi. Pomogą nam w tym proste doświadczenia fizyczne. Będziemy przyciągać skrawki papieru i zaproponujemy długowłosym uczestnikom warsztatów ciekawe fryzury.
(Autor zdjęcia: Pediadeep, źródło: Wikimedia Commons)
strona wykonana przez Hopsasa