organizacja imprez
warsztaty dla dzieci i dorosłych
oferta edukacyjna
dla przedszkoli i szkół podstawowych

Hopsasa na Facebooku
Urodziny dla dzieci

Hopsasa zaprasza dzieci na imprezy okolicznościowe. Pomożemy zorganizować przyjęcie urodzinowe lub inną uroczystość dla dzieci. Proponujemy ciekawe gry i zabawy, warsztaty plastyczne i inne atrakcje.
Urodzinową zabawę możemy oprzeć na jednym z wielu scenariuszy z naszej oferty edukacyjnej. Proponujemy wspólne pieczenie chleba, lepienie z masy solnej i warsztaty sezonowe, np. byśki i inne.
Ponieważ nie jesteśmy typową salą zabaw, młodsze dzieci (do pięciu lat) na urodzinowe warsztaty i wspólną zabawę na świeżym powietrzu zapraszamy zwłaszcza ciepłą porą roku. Wszystkim chętnym maluchom pomalujemy buzie. Dysponujemy również chustą animacyjną i z przyjemnością zaprosimy Was do wspólnej zabawy.
Przedstawiamy kilka propozycji, kierowanych do dzieci do dwunastu lat. Przedstawione warsztaty trwają ok. godziny, później organizujemy wspólną zabawę: gry, konkursy, tańce. Urodziny prowadzą dwie lub trzy osoby.
Jeśli macie jakiś inny pomysł na Waszą uroczystość, chętnie pomożemy Wam go zrealizować.
Indiańskie urodziny

Przedstawiamy urodziny dla miłośników przygody: dla dziewcząt i chłopców w różnym wieku. Podczas imprezy losujemy indiańskie imiona, rzeźbimy amulety, robimy poióropusze, stawiamy tipi i bawimy się w wiele indiańskich zabaw. Polecamy szczególnie tym dzieciom, które lubią ruch i zabawy na świeżym powietrzu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć indiańskich na naszej stronie na Facebooku Hopsasa na Facebooku.

Kolorowe godziny

To propozycje dla dzieci, które mają zacięcie artystyczne. Warsztaty prowadzi Kamila Guzal-Pośrednik, absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi, pracowała jako instruktor w Pałacu Młodziezy w Warszawie. Uprawia malarstwo, grafikę, batik i ilustrację. Od kilku lat mieszkanka Otwocka - Jabłonnej, mama trzech synów.

Batik - obrazy woskiem malowane

Warsztaty dla dzieci w wieku 8 lat i starszych.

Batik to stara, wywodząca się z Indonezji sztuka zdobienia tkanin, którą wykorzystać można do stworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Na bawełnianej tkaninie maluje się gorącym woskiem wzory, a następnie farbuje się materiał - pokryte woskiem miejsca nie przyjmują farby. Czynności te powtarza się aż do uzyskania pożądanego efektu, zaczynając od barwienia na najjaśniejsze kolory. Podczas warsztatów proponujemy wykonanie techniką batiku zakładek do książek, obrazków lub ramek. Dzieci otrzymują wszystkie potrzebne materiały, a wykonane prace mogą, oczywiście, zabrać do domu.
Zainteresowanych tą propozycję zapraszamy również na stronę batik , gdzie można obejrzeć zdjęcia ze zorganizowanych przez nas i poprowadzonych przez Kamilę Guzal-Pośrednik warsztatów.
Na zdjęciu: Fioletowa woda - batik Kamili Guzal-Pośrednik.

Millefiori - ogród tysiąca kwiatów

Warsztaty z biżuterii z pewnością przypadną do gustu zwłaszcza dziewczętom, ale zapraszamy również chłopców. Umiejętności, które dzieci nabędą w czasie zajęć, przydadzą się z pewnością nie tylko do wykonania różnego rodzaju paciorków, wisiorków, broszek czy kolczyków. Podczas warsztatów pokażemy jak z modeliny wykonać ozdoby przypominające słynne millefiori - piękne wyroby ze szkła pochodzące z Wenecji. Łącząc ze sobą różnokolorowe kawałki masy, przygotujemy wałeczki, które potniemy na plasterki i wykorzystamy do stworzenia ozdób. Z modelinowych millefiori wykonamy biżuterię lub inne ozdoby - zależnie od pomysłów uczestników warsztatów. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, a wykonane prace dzieci zabierają do domu. Warsztaty prowadzi artystka Kamila Guzal-Pośrednik.

Kreską i linią - linoryt

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 10 lat i starszych.

Podczas zajęć dzieci poznają jedną z technik graficznych - linoryt. W czasie warsztatów wykonamy obrazki, posługując się tą techniką. W płytce linoleum dzieci wyżłobią rysunki, które następnie pokryją farbą i odbiją na papierze. Zapewniamy potrzebne podczas warsztatów materiały. Dzieci zabierają wykonane przez siebie prace do domu.
Na zdjęciu Smok - linoryt prowadzącej zajęcia Kamili Guzal-Pośrednik, zainspirowany tematyką naszych warsztatów Chiński Nowy Rok.

Mamy jeszcze wiele innych pomysłów na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą mogły zgłębiać mniej lub bardziej znane techniki i rozwijać swoje zdolności manualne. Proponujemy rysunek, akwarelę, pastele, tusz, origami i wiele innych warsztatów. Zapewniamy opiekę fachowca - zajęcia prowadzić będzie artystka Kamila Guzal-Pośrednik.

Fizyka na urodziny

Proponujemy warsztaty z ciekawymi doświadczeniami fizycznymi. Doświadczenia dobieramy do wieku dzieci, dlatego mogą być interesujące zarówno dla maluchów, jak i dla dwunastolatków. Zajęcia prowadzi magister Beata Olszewska-Rybka, absolwentka Wydziału Fizyki (kierunek Nauczycielskie Kolegium Fizyki), pedagog, terapeuta i nauczyciel fizyki w józefowskim gimnazjum.

Świat przez różowe okulary czyli barwny świat optyki

Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieci będą mogły dowiedzieć się czegoś na temat natury światła. Proponujemy doświadczenia z siatką dyfrakcyjną, dzięki której zobaczymy, z jak wielu kolorów składa się wiązka białego światła.
Pobawimy się również kulą plazmową, która pozwoli nam z bliska przyjrzeć się wyładowaniom elektrycznym. Będziemy poznawać kolory wierszem i zmysłami.

Na zdjęciu kula plazmowa (autor: Diliff źródło: Wikimedia Commons).

Kolory w wazonie. Czy to możliwe?

To warsztaty, na których zapoznamy się nieco z hydrostatyką, zajmującą się badaniem cieczy w stanie spoczynku. Pobawimy się, wykonując proste doświadczenia wprowadzające w tematykę gęstości i pływania ciał.
Dzieci dowiedzą się, dlaczego ciała pływają. W zdobywaniu wiedzy pomogą nam nurek Kartezjusza i termometr Galileusza. Proponujemy również zabawę bańkami - spróbujemy zrobić bańki o nietypowych kształtach.
(Autor zdjęcia: Roger McLassus źródło: Wikimedia Commons)Dynamika na wesoło

Zabawa znanymi i mniej znanymi zabawkami fizycznymi, dzięki którym poznamy niektóre zagadnienia dynamiki, opisującej ruch ciał pod wpływem działających na nie sił. Dlaczego wańka-wstańka zawsze się podnosi? Czemu kamień celtycki nie zawsze chce się obrócić, a ludzik nie schodzi po drabinie, chociaż powinien? Podczas zabawy postaramy się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

Czy można przyciągać papier?

Te zajęcia będą wspaniałą okazją, żeby poznać niektóre zagadnienia związane z elektrostatyką, czyli dziedziną fizyki zajmującą się oddziaływaniami pomiędzy nieruchomymi ładunkami elektrycznymi. Pomogą nam w tym proste doświadczenia fizyczne. Będziemy przyciągac skrawki papieru i zaproponujemy długowłosym uczestnikom warsztatów ciekawe fryzury.


(autor zdjęcia: Pediadeep, źródło: Wikimedia Commons)


Urodziny dla miłośników sztuki i przygody

Motywem przewodnim zabawy urodzinowej będzie sztuka i jej tajemnice. Dzięki barwnej opowieści połączonej z pokazem slajdów, ukazujących wybrane dzieła sztuki z zakresu malarstwa, rzeźby, czy architektury, dzieci zapoznają się ze sztuką i obyczajami danej epoki i miejsca. Zdobytą wiedzę utrwalą poprzez czynny udział w interpretowaniu prezentowanych dzieł a także poprzez zabawy plastyczne, rozwiązywanie quizów, zagadek i krzyżówek. Zajęcia prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko, która tak pisze o sobie:
Interesuję się malarstwem dawnych mistrzów i uwielbiam powieści kryminalistyczne. Obie te dziedziny łączą się ściśle, gdyż sztuka kryje wiele tajemnic i zagadek. Do pracy z dziećmi inspiruje mnie 9-letnia córeczka. Dzięki niej, w szkole, do której uczęszcza, prowadziłam zajęcia, na których prezentowałam dzieciom dzieła sztuki opowiadające o świętach Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

Zwierzęta w sztuce

Czego symbolem był lew, wąż albo kogut? Co oznaczał pies - towarzysz pana na portrecie czy smok - obok wizerunku Matki Boskiej? Skąd, na obrazie wziął się delfin z zębami rekina? O tym wszystkim dzieci dowiedzą się podczas zajęć prezentujących liczne dzieła sztuki, których bohaterami były właśnie zwierzęta - nieodłączni towarzysze człowieka od zarania dziejów.
Po warsztatach zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy inspirowanej tematem zajęć. Nie zabraknie gier i konkursów.

Na zdjęciu gryf z katedry św. Eulalii w Barcelonie
żródło: Wikimedia Commons

Sztuka Włoch

To podróż poprzez historię sztuki włoskiej - od antycznego Koloseum po barokową fontannę di Trevi. Dzieci poznają ogólną charakterystykę sztuki i najważniejszych artystów tego pięknego kraju. Skojarzą wielkie dzieła architektury, rzeźby i malarstwa z kręgiem kulturowym Italii.

Średniowieczni rycerze

Dzieci dowiedzą się jak wyglądał świat średniowiecznych rycerzy. Obejrzą najważniejsze gotyckie katedry i zamki rycerskich zakonów. Dzięki średniowiecznym malowidłom i rzeźbom zapoznają się z obyczajami i wyglądem rycerzy, ich świty i dam serca.
Po takim wprowadzeniu wszyscy na pewno z chęcią wcielą się w role rycerzy lub ich dam serca podczas zorganizowanych przez nas turniejów.

Ilustracja: Paolo Uccello, Święty Jerzy
Źródło: Wikimedia Commons

Sztuka i moda

Moda podobno zawsze powraca. My cofniemy się w czasie i sprawdzimy jak ubierały się modnisie i damy w dawnych wiekach. Historię stroju prześledzimy, oczywiście, na podstawie malarstwa, a w szczególności portretu. Na nim przedstawione panie miały największą sposobność do zaprezentowania swojego wyglądu i zamożności.

Na ilustracji: Jean-Auguste-Dominique Ingres, Panna Riviere
źródło: Wikimedia Commons

Hopsasa na koń!

Na urodziny proponujemy również zajęcia, podczas których dzieci będą mogły w bezpieczny sposób pojeździć konno i zdobyć nieco informacji o koniach. Zajęcia prowadzi pan Paweł Muller, doświadczony instruktor.

Oprowadzanki

Oprowadzanki w bezpiecznym terenie: rodzice prowadzą konie jak pieska na smyczy, a dzieci jadą, trzymając się siodła. Dysponujemy odpowiednimi bezpiecznymi siodłami umożliwiającymi pewne trzymanie. Po takiej przejeżdżce dziecka pod opieką rodzica, obawy znikają a nauka daje dużo radości i dzieciom, i rodzicom. Gwarancją powodzenia są spokojne małe konie i odpowiednia organizacja.Takie urodziny można zorganizować już dla przedszkolaków.

Teoria konia

W czasie tych zajęć dzieci dowiedzą się, jak należy się do konia zwracać,ak do konia podchodzić żeby słuchał poleceń, czyli dowiedzą się, jak do konia podchodzić. Porozmawiamy również o historii jazdy konnej, o tym, dlaczego człowiek jeździł. Zaproponujemy również zabawy plastyczne, podczas których powstaną ciekawe prace (wycinanki, rysowanie, lepienie, zbroje miecze).
Praktyka na koniu

Elementy pony games na małej ujeżdżalni: zabawa w berka, zabawa w rycerzy, slalom etc. Grupy czteroosobowe początkujące wykonują zadania w stępie, bez nudnego lonżowania i tradycyjnego męczenia dzieci lekcjami. Ze względu na wspólną zabawę dzieci zapominają o strachu i bardzo szybko się uczą.powrót

strona wykonana przez Hopsasa