organizacja imprez
urodziny dla dzieci
oferta edukacyjna
dla przedszkoli i szkół podstawowych

Święto pieczonego ziemniaka w Hopsasa


Piękna pogoda, dobre humory, ciekawe gry, zabawy i konkursy gwarantowały udaną zabawę. Zaczęliśmy tradycyjnie: krótką prezentacją poświęconą ziemniakowi, bohaterowi naszego spotkania. Dzieci wykazały się wiedzą, zwłaszcza kulinarną, i przytomnością umysłu - nie dały zwieść się bajkom, jakoby ziemniaki miały rosnąć na drzewach i opowieściom o grze zespołowej w kopanie ziemniaka.
Następnie wyruszyliśmy na pole, gdzie odbyły się wykopki, a potem wszystkie dzieci chętnie wzięły udział w konkursach: rzut ziemniakiem do kosza, do ruchomego celu, bieg z ziemniakiem na drewnianej łyżce i inne zadania rozbawiły wszystkich.
Nie zabrakło również warsztatów plastycznych. Mamy przygotowały stemple z ziemniaków, którymi dzieci ozdobiły kartonowe kartofle. Wspólnie zabraliśmy się również do tworzenia ziemniaków-cudaków.
Wreszcie zasiedliśmy przy ognisku, żeby zjeść, odpocząć i pogadać. Wielką niespodzianką i frajdą okazała się na zakończenie przejażdżka bryczką nad Świder.

Galeria

Kliknij miniaturkę, żeby zobaczyć całe zdjęcie.Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i za wspaniałą wspólną zabawę! Zapraszamy ponownie!

powrót

strona wykonana przez Hopsasa